Kyiv market article cover heb

בשנים האחרונות הפך שוק הנדל"ן בקייב לאטרקטיבי עבור משקיעים זרים, במיוחד מישראל וארה"ב1. למה? קרא את המאמרמדוע? קראו את המאמר כדי לגלות.

תוכן העניינים:

הכלכלה האוקראינית צפויה לצמוח

Kyiv 1

באוקראינה היתה האצה מהירה באינפלציה  בתחילת 2021 בשל העלייה במחירי המזון והדלק העולמיים  והביקוש הצרכני הגדול. עם זאת, הבנק הלאומי של אוקראינה צופה שהאינפלציה הלאומית תרד ותחזור   לרמת היעד עד לתום המחצית הראשונה של 2022. על פי  תחזיות הבנק, אוקראינה תחווה צמיחה כלכלית יציבה בשנים 2021-2023 2. כפי שדווח על ידי סטטיסטה, התמ"ג  האוקראיני צפוי לעלות במידה ניכרת בשנים הקרובות3.

יתר על כן, רפורמות חדשות שנועדו לשפר את העסקים,  להפחית את השחיתות, לשפר את המערכת המשפטית ולספק הגנות טובות יותר על זכויות הקניין, צפויות לגרום להאצה בפעילויות ההשקעה, לרבות באמצעות כניסת הון זר4.

גורם נוסף שצפוי להשפיע על ההשקעות הבינלאומיות באוקראינה הוא הפשטת נוהל מתן היתרי הגירה למשקיעים זרים, שאושר על ידי ממשלת אוקראינה בינואר 52021.

 

 

שוק הנדל"ן נותר יציב

Kyiv 2למרות המגפה, הבנק הלאומי של אוקראינה שומר על אופטימיות. הבנק דיווח כי למגפה הייתה השפעה על שוק הדיור, אך השפעה זו הייתה קצרת מועד. לא  צפוי שינוי משמעותי בשוק6.

מחירי הבתים מציגים מגמות חיוביות, לאחר שעלו מעט במהלך 2020. מבחינה היסטורית, מחירי הבתים היו שליליים לפחות בשש השנים האחרונות באוקראינה,  כאשר השיא השלילי נרשם בשנת 2014. מגמות אלה נגרמו על ידי פיחות המטבע בשל היחסים הפוליטיים המורכבים של המדינה עם רוסיה6.

הן הנדל"ן המסחרי והן הנדל"ן למגורים באוקראינה צמחו, אם כי באופן איטי7 . אוקראינה נותרה במקום השני בין כל מדינות אירופה בתשואה משכירות ביחס למחיר הנכס6.

מחירי השוק של בניינים חדשים עולים גם הם   בהתמדה1.

 

 

הביקוש לנדל"ן גדל בהתמדה

על פי מומחים, הגידול בביקוש בשוק האוקראיני מונע על ידי אוקראינים וזרים כאחד. האוקראינים משקיעים בעיקר בנדל"ן למגורים מכיוון שאין השקעה אחרת שמציעה תשואות עדיפות מהתשואות המופקות ברכישת דירת מגורים7Kyiv 3

זרים, בעיקר אזרחים ישראלים ואזרחי ארה"ב, בוחרים בשוק הנדל"ן האוקראיני משום שהוא מציע תשואות מהירות יחסית, בתוך כעשר שנים שווים של נכסי מגורים עולה במידה ניכרת. בישראל ובארה"ב ניתן להשיג תשואות דומות בתוך פרק זמן של כ- 15-20 שנים7.

גם בשנת המגפה 2020, שלוותה בחוסר וודאות, אחוז האנשים שהתעניינו ברכישת נדל"ן נותר יחסית יציב1.

יזמים אוקראינים עושים כמיטב יכולתם כדי לענות על הביקוש הגבוה. שירות הסטטיסטיקה הלאומי של אוקראינה דיווח, כי שיעור הבנייה למגורים, המהווה חלק ניכר מכלל בניית הנדל"ן, עלה בינואר-יוני 2021 לעומת התקופה המקבילה בשנת 2020 8.

בשנת 2019, אחד מיזמי הנדל"ן האוקראינים הגדולים ביותר, Urkbud Development, קרס. הוא לא הצליח לסיים 25 מתחמי מגורים, והותיר 13,000 משקיעים ללא דירות.

עם זאת, חברות מקומיות אחרות עדיין הצליחו לספק 11 מיליון מ"ר של נכסי מגורים באוקראינה בשנה שעברה, מתוכם כמעט 3 מיליון מ"ר נבנו בקייב ובמחוז קייב רבתי7.


לאור הנאמר לעיל, אנו ברילטיבנדלס בחרנו להפוך את קייב לאחד הבנדלים הראשונים שהשקנו עבור המשקיעים שלנו בישראל9.

אנו שואפים לבנות תיק נכסים בבירה האוקראינית שיכלול דירות במבנים צאריים האופייניים לאזור זה ומתחמי מגורים שנבנו לאחרונה. התוכנית היא לרכוש נכסים מתחת לשווי השוק שלהם ולאחר מכן לשפץ ולמכור אותם. נכסים אחרים מיועדים לרכישה למטרת הפקת  הכנסה יציבה משכר דירה. הצוות שלנו כבר החל בתהליך בדיקת הנאותות כדי לבחור את האפשרויות הרווחיות ביותר.  

אם אתה רוצה להיות חלק מעידן חדש של השקעות נדל"ן בינלאומיות, אל תהסס להזמין שיחה עם מנהל המכירות שלנו איתי גז:

 תאם שיחה

** האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ ו/ או המלצה להשקעה. כל השקעה נושאת עימה סיכון להפסד כספי. בהתאם לתקנות הרשות לני"ע בכוונתנו לשתף בפרטי ההשקעה עד 35 ניצעים בלבד

מקורות

 

  1. misto.lun.ua
  2. bank.gov.ua
  3. statista.com
  4. heritage.com
  5. kmu.gov.ua
  6. globalpropertyguide.com
  7. kyivpost.com
  8. ukrstat.gov.ua
  9. https://invest.fundit.co.il/project/1315