בלוג REALTY BUNDLES | REALTY BUNDLES

קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן – המדריך למשקיע

קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל"ן

מאמר זה מספק סקירה כללית של קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן. כמו כן, דן ביתרונות ובסיכונים הפוטנציאליים שלהן עבור משקיעים המבקשים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם.

 1. מבוא: עלייתה של קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן
 2. יתרונות של השקעות נדל”ן אלטרנטיביות
 3. הסיכונים: “אין השקעה ללא סיכון”
 4. מסקנה: קבלת החלטה מושכלת בעת השקעה בקרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן

מבוא: עלייתה של קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן

בשנים האחרונות ישנה מגמה גוברת בשוק הנדל”ן להשקעות אלטרנטיביות, במיוחד בצורת קרנות השקעה בנדל”ן (REIF). משקיעים מחפשים יותר ויותר גיוון בתיקים שלהם, ו-REIF מציעים דרך להשיג זאת תוך כדי השקעה בשוק הנדל”ן. קרנות אלו מנוהלות בדרך כלל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים בעלי ידע וניסיון רב בענף הנדל”ן. הם מציעים דרך למשקיעים בודדים לאגד את כספם עם אחרים, ומספקים גישה לתיק נכסים גדול ומגוון יותר ממה שהם יכולים להשקיע בעצמם.

REIFs הפכו פופולריים יותר בין השאר בגלל הקלות שבה משקיעים יכולים להשתתף. שלא כמו השקעות נדל”ן מסורתיות, ניתן לרכוש REIF דרך חשבון תיווך או יועץ פיננסי, מה שהופך אותם לנגישים למגוון רחב יותר של משקיעים. בנוסף, REIFs יכולים להיות מובנים במגוון דרכים, המציעים מגוון אפשרויות השקעה שיתאימו לפרופילי סיכון וליעדי השקעה שונים.

גורם נוסף התורם לעליית קרנות השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן הוא הפוטנציאל לתשואות גבוהות יותר בהשוואה להשקעות נדל”ן מסורתיות. REIFs יכולים להשקיע במגוון נכסי נדל”ן, כולל נכסים מסחריים, נכסים למגורים ואפילו פרויקטי תשתית. השקעות אלו יכולות לייצר הכנסה באמצעות הכנסה מדמי שכירות או עלייה בשווי הנכס, ומספקות תשואה גבוהה יותר מאשר אפשרויות השקעה אחרות.

יתרונות של השקעות נדל”ן אלטרנטיביות

ישנם מספר יתרונות לשקול השקעות נדל”ן אלטרנטיביות עבור תיק ההשקעות שלך. אחד היתרונות העיקריים הוא פוטנציאל הגיוון. על ידי השקעה ב-REIF, אתה יכול לקבל חשיפה למגוון נכסי נדל”ן שאולי לא תהיה לך גישה אליהם אחרת. זה יכול לעזור לפזר את הסיכון שלך על פני נכסים ואזורים מרובים, ולהפחית את החשיפה שלך לכל שוק או קבוצת נכסים מסוימים.

יתרון נוסף של קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן הוא הפוטנציאל לתשואות גבוהות יותר. חברות REIF משקיעות לעתים קרובות בנכסים בעלי תשואה גבוהה יותר, כגון נדל”ן מסחרי, שיכולים לייצר הכנסה משמעותית באמצעות תשלומי שכירות. בנוסף, חלק מה-REIF עשויות גם להשקיע בפרויקטי נדל”ן בעלי ערך מוסף שיש להם פוטנציאל לעלייה משמעותית בהון בטווח הארוך.

קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן יכולה להציע גם גמישות רבה יותר מהשקעות נדל”ן מסורתיות. עם REIF, אתה יכול להשקיע בנדל”ן ללא הטרחה של בעלות וניהול הנכסים בעצמך. זה יכול לחסוך לך זמן וכסף, כמו גם לספק נזילות רבה יותר בתיק ההשקעות שלך.

יתר על כן, השקעה ב-REIF יכולה להציע יתרונות מס, כגון היכולת לדחות מסים על רווחי הון. זה יכול לעזור לך למקסם את התשואות שלך ולהפחית את חבות המס הכוללת שלך. בנוסף, REIFs רבים בנויים כישות מעבר, מה שאומר שכל הכנסה שנוצרת מועברת למשקיעים, שיכולים לדווח על כך בהחזרי המס האישיים שלהם.

הסיכונים: “אין השקעה ללא סיכון”

כאשר בוחנים קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן, חשוב לזכור כי אין השקעה ללא סיכון. בעוד ש-REIFs יכולים להציע מגוון יתרונות, יש גם כמה סיכונים שצריך להיות מודעים אליהם. להלן כמה מהסיכונים העיקריים שיש לקחת בחשבון:

 • 1. סיכון שוק:
  אחד הסיכונים העיקריים בהשקעה ב-REIF הוא סיכון השוק. שוקי הנדל”ן יכולים להיות תנודתיים ונתונים לשינויים פתאומיים בהיצע ובביקוש, מה שיכול להשפיע על ערך ההשקעה שלך. בנוסף, שינויים בריבית או בתנאים הכלכליים יכולים להשפיע גם על שוק הנדל”ן ועל תשואות ההשקעה שלך.
 • 2. סיכון תפעולי:
  סיכון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סיכון תפעולי. REIFs מנוהלים לעתים קרובות על ידי מנהלי צד שלישי, שאולי לא תמיד מקבלים את ההחלטות הטובות ביותר. בנוסף, השקעות נדל”ן עשויות להיות כפופות לעלויות והוצאות בלתי צפויות, כגון תיקונים, תחזוקה או תחלופה של דיירים, מה שיכול להשפיע על התשואות שלך.
 • 3. סיכון נזילות:
  לבסוף, חשוב להיות מודעים לסיכון הנזילות בעת השקעה בקרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן. שלא כמו מניות או איגרות חוב הנסחרות בבורסה, REIFs הם לרוב לא נזילים, כלומר, זה יכול להיות קשה למכור את ההשקעה שלך במהירות אם אתה צריך לגייס מזומנים. זה יכול לעשות את זה מאתגר לנהל את תיק ההשקעות שלך ולהגיב לתנאי השוק המשתנים.

מסקנה: קבלת החלטה מושכלת בעת השקעה בקרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן

ההחלטה להשקיע ב-REIF אינה החלטה שיש להקל בה ראש. אמנם ישנם יתרונות פוטנציאליים רבים להשקעות אלטרנטיביות אלו, אך ישנם גם סיכונים משמעותיים שיש לקחת בחשבון. הנה כמה נקודות חשובות שיעזרו לך לקבל החלטה מושכלת:

 • 1. העריכו את יעדי ההשקעה שלכם:
  לפני שאתה בוחן אופציה של השקעה אלטרנטיבית כלשהי, חשוב להעריך את יעדי ההשקעה ואת סבילות הסיכון שלכם. שקול גורמים כמו הגיל, ההכנסה וציר הזמן שלך להשקעה כדי לקבוע אם REIF מתאים לתיק שלך.
 • 2. חקור את הקרן והמנהל:
  כאשר אתה בחיפוש אחר קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן, הקפד לחקור אותה ואת צוות הניהול שלה ביסודיות. חפש מידע על הרקורד שלהם, אסטרטגיית ההשקעה והעמלות. כדאי גם לשקול אם הקרן תואמת את יעדי ההשקעה וסובלנות הסיכון שלך.
 • 3. גיוון התיק שלך:
  לבסוף, חשוב לגוון את התיק שלך כדי לנהל סיכונים. השקעה במגוון סוגי נכסים, כולל מניות, אג”ח והשקעות אלטרנטיביות כמו REIF, יכולה לעזור לך להשיג תיק מעוגל היטב המסוגל להתמודד טוב יותר עם התנודתיות בשוק.

לסיכום, קרן השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן יכולה להציע למשקיעים הזדמנות ייחודית לגוון את תיקי ההשקעות שלהם ולהרוויח פוטנציאל תשואות סולידיות. עם זאת, חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בכך ולחקור בקפידה כל הזדמנות השקעה.


**אזהרת סיכונים
האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ ו/ או המלצה להשקעה, ובכל השקעה יש סיכון להפסד כספי ההון שלך נמצא בסיכון ותשואות אינן מובטחות. ערך ההשקעה שלך עשוי לרדת כמו גם לעלות ולא תוכל לקבל בחזרה את מה שהשקעת אם מחירי הנכסים יירדו. יחידות הקרן אינן ניתנות למימוש.
תחזיות ביצוע אינן מדדים מהימנים לתוצאות עתידיות ואין להסתמך עליהן. ביצועי העבר אינם מדד אמין להערכות שווי עתידיות, תזרימי הכנסה או תוצאות. ההשקעות הן באירו ותנודות בשערי החליפין עשויות להשפיע על כל התשואות אם תשקיע במטבע שאינו אירו.
קראו את אזהרת הסיכונים המלאה שלנו כאן

לפרטים נוספים

בלחיצה על 'שליחה' אתם מאשרים שקראתם וקיבלתם את התנאים וההגבלות של האתר, מדיניות הפרטיות ואזהרת הסיכונים.

ברצוני להתעדכן בבנדלים של הנכסים העדכניים ביותר, חדשות, אירועים ועדכונים.